جستجو

تشریفات مجالس عروسی با شکوه و ویژگی های آن

تمامی عروس و دامادها چندین ماه تلاش می کنند تا یک مراسم عروسی همانطور که می خواهند برگزار کنند. انتخاب درست تشریفات عروسی باعث می شود که در نهایت روزی که مهمانان می بینند به یک مراسم مجلل تبدیل شود، تشریفات عروسی در هر شهر یا روستایی با توجه به فرهنگ آنجا متفاوت می باشد. تشریفات عروسی بر خلاف نامی که دارد تجمل گرایی در عروسی نیست بلکه نظم دهی به آداب و رسومی می باشد که با توجه به فرهنگ محل عروسی باید انجام شود. در این مقاله قصد داریم ویژگی هایی که یک تشریفات عروسی خوب باید داشته باشد را بازگو کنیم.

سفره عقد

توجه تشریفات عروسی به تزیینات محل مراسم

یکی از مواردی که تشریفات عروسی باید به آن توجه خاصی داشته باشد، تزیینات محل مراسم می باشد. با توجه به اینکه مراسم در کجا برگزار می شود باید تزیینات لازم را انجام دهند. مراسم ازدواج از سالیان دور یک مراسم باشکوه و مجلل بوده است. این جلال و شکوه فقط در تجمل گرایی نیست گاهی می توان با ساده ترین تزیینات، محل عروسی را به یک مکان زیبا و بیاد ماندنی تبدیل کرد. امروزه تشریفات عروسی با توجه به شرایط مراسم، تزیینات خاصی را مد نظر قرار می دهند که یکی از آنها گل آرایی می باشد. اگر مراسم ازدواج در تالار برگزار شود، اکثر تالارهای سطح شهرها خود دارای گل آرایی های زیبا می باشند ولی اگر مراسم در باغ عروسی برگزار شود، تشریفات می تواند باغ عروسی را برای یک عروسی زیبا با گل های چشم نواز تزیین نماید.

توجه تشریفات عروسی به جایگاه عروس و داماد

یک تشریفات خوب عروسی باید به جایگاه و محل ورود عروس و داماد نیز توجه خاصی نشان دهد. جایگاه و محل ورود عروس و داماد اولین چیزی است که توجه مهمانان را به خود جلب می کند و همچنین تصویر زیبایی را در فیلم عروسی به جای می گذارد. امروزه در اکثر مراسم ها تزیینات جایگاه و ورودی محل عروسی با بادکنک های رنگارنگ با توجه به تم عروسی و یا با گل آرایی های زیبا انجام می شود. یک خوب باید با توجه به سلیقه عروس و داماد این تزیینات را برای جایگاه عروس و داماد و همچنین ورودی محل مراسم انجام دهد.

تالار عروسی

توجه تشریفات عروسی به موسیقی مراسم

یکی از اصلی ترین قسمت های عروسی موسیقی آن است. از دیر باز در ایران باستان مراسم های عروسی با رقص و پایکوبی همراه بوده است پس می توان گفت موسیقی یکی از رکن های اساسی مراسم عروسی می باشد. یک تشریفات خوب باید یک گروه موسیقی عالی برای مراسم در نظر بگیرد و در ابتدا باید از این اطلاع پیدا کند که آیا موسیقی زنده برگزار شود و یا اینکه به صورت ضبط شده پخش شود. همچنین با توجه به سلیقه موسیقی عروس و داماد باید قبل از مراسم آهنگ هایی که قرار است در مراسم عروسی پخش شود را با گروه موسیقی هماهنگ کند و نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که آهنگ هایی که باید در قسمت خاصی از مراسم مثلا در زمان رقص دونفره عروس و داماد، پخش شود را باید به گروه موسیقی اطلاع دهد.

توجه تشریفات عروسی به پذیرایی و شام مراسم

این قسمت نیز یکی از اصلی ترین قسمت های عروسی است که تا مدت ها در ذهن مهمانان باقی می ماند. یک عروسی خوب و باشکوه باید تدارکات و پذیرایی خوبی داشته باشد. وقتی کارها به یک تشریفات عروسی سپرده می شود، توجه به این مورد نیز بر عهده تشریفات می باشد. یک تشریفات خوب باید از بهترین میوه ها و شیرینی ها با کیفیت عالی برای پذیرایی استفاده نماید و همچنین نحوه پذیرایی را نیز باید مد نظر قرار دهد و به بهترین نحو از مهمانان پذیرایی کند. وعده شام پایان دهنده و مهمترین بخش عروسی می باشد زیرا بسیاری از افراد که به موسیقی و تزیینات اهمیتی نمی دهند، حتما به شام مراسم توجه خواهند کرد. در این مورد نیز توجه تشریفات عروسی به شام مراسم نیز اهمیت دارد، باید غذای با کیفیت و خوب را با تزیین زیبا و سفره آرایی خاص که توجه را به خود جلب کند برای مهمانان سرو کند و عروسی را به نحو احسن پایان دهد.

تالار عروسی

انصراف از نظر
آرشیو بلاگ
Filters
Sort
display